hateblog

Screen ghosting aneb životnost displayů Samsung telefonů

S příchodem iPhonu 6 se internetem šířily vtipy o tom, že je to první telefon, který je možný nejenom špatně držet, ale i špatně nosit. Samotnému mi to tehdy přišlo vtipné. Než mi v nedávné době Samsung předvedl, že jejich telefony se správně smí používat jen jako těžítka. Sranda? Přejde :-) Aneb krátký příběh o tom, jak v rekordním čase zničit display telefonu...

Google nám mozillovatí

Původně měl tenhle hateblog komentovat jenom novou úžasnou fíčuru prohlížeče Chrome (pravda, už je to chvíli, co to tam zavazí, jen jsem se k tomu ještě nedokopal to napsat). Nicméně poslední dobou mnoho výtvorů od googlu taknějak vybízí k psaní hate blogů, jakoby to snad dělali naschvál.

7 kotev, které táhnou Windows ke dnu, ale nikdo si jich nevšímá

Budou to pomalu už čtyři roky (ten čas ale letí), co na živě vydaly moudrý článek Sedm kotev, které táhnou Linux ke dnu. Ten se (údajně) snažil najít důvody pro jeho malou rozšířenost na desktopech. Článek byl pravděpodobně tak úspěšný, že se v reinkarnacích ještě několikrát vrátil, mimojiné i s kotvami pro Windows. Obvykle pokaždé skončil poukazováním na nevhodné barvičky, protiřečnými informacemi a kritizováním nesouvisejících věcí. Osobně si zastávám názor, že správný marketing a vhodná obchodní strategie dokáže bez problémů prodat sebevíc páchnoucí hovno. Na rozšířenosti něčeho tedy v zásadě moc nezávisí, co to něco umí. Nicméně když jsem se rozhodl udělat z počítače doma herní konzoli, nemohl jsem si nepovšimnout několika vlastností, které snad musí neuvěřitelně prudit i ty obyčejné uživatele a vyskytují se prakticky na všech instalacích. Aby to nebyl zase jen hateblog a nepokládal jsem pouze filozofické otázky jako na živě, zkusím ke každému najít i řešení.

Skvělé nové funkce Androidu 4.4 Kitkat: Vaše síť může být odposlouchávána

Zlaté pravidlo praví: "Nešahej na to, co funguje." Inu, opět jsem neuposlechl a dokopal jsem se k upgradu Nexusu 7 na poslední verzi: 4.4.2. Upgrade jsem prováděl z nějaké již historické verze. Navzdory výhružkám o stažené aktualizaci systému, kterou mě tablet prudí už déle než rok, jej nelze automaticky upgradovat, pokud byl rootnutý (tj. chtěl jsem být administrátorem svého hardwaru) a byl potřeba ruční zásah. Z KitKatu asi nikdo nebyl doslova nadšený, ikonky překopané po vzoru IOS 7, mizející baterka a tak podobně. Skutečnost byla ale ještě daleko děsivější. Jaké to bylo překvapení, když po prvním naběhnutí systému v notifikační liště byl vykřičník s nápisem: "Vaše síť může být odposlouchávána." Jelikož notifikaci lze odsunout do pryč (byť se tam po dalším restartu opět objeví), vývojáři naznali, že je třeba si hlášku užít více a tak se ještě o něco větší vykřičník se stejným nápisem zobrazuje i v druhé liště s tlačítky pro nastavení, odkud už se ho nelze zbavit nijak!

IPv4 adresy došly. Konečně.

Ve čtvrtek 3.2.2011 byly rozdány zbývající volné bloky IPv4 adres. Zatím se prakticky nejedná o nic vážného, nicméně s přístupem, který spousta lidí v této době projevuje, to během příštích měsíců bude ještě sranda.

Co všechno si vnucovači tarifů mohou ještě dovolit?

Upozornění: následující zápisek bude patrně obsahovat sprostá slova a další nevhodné výrazy.

Subscribe to hateblog